JIRA2JIRA Connector pro synchronizaci JIRA uveden na trh

30.8.2016 | Daniela Hauserová | Jira

JIRA2JIRA Connector je nástroj pro automatickou synchronizaci dvou a více instalací Atlassian JIRA ve verzi Core, Software i Service Desk.

Software JIRA od australské společnosti Atlassian je považován za jeden z nejlepších nástrojů na řízení úloh a projektů a je oblíbený zejména mezi týmy vyvíjejícími software pomocí agilních metodik. Se stále vyšší rozšířeností platformy JIRA dnes některé firmy stojí před otázkou, zda by nebylo možné využít situace, kdy má i spolupracující firma nebo zákazník má svůj vlastní JIRA systém. Řešení pro takové situace nabízí nový produkt české firmy MoroSystems – JIRA2JIRA Connector. Jeho úkolem je propojit dvě a více JIRA instancí za účelem vzájemné synchronizace projektů a úloh.

Jestliže pro řízení vývoje používáte JIRA, chcete výhody aplikace používat i při spolupráci se zákazníkem. V naší firmě se zákazníci přímo účastní vývojového procesu, proto chceme, aby měli detailní přehled o jeho průběhu. Chceme jim umožnit spolupracovat s námi přímo v JIRA,“ říká spolumajitel společnosti MoroSystems Tomáš Páral. “Jeden z našich největších zákazníků taktéž používá JIRA. Hledali jsme řešení jak naše systémy nejlépe propojit,” vysvětluje vznik produktu Páral. “Postupem času přicházely stejné požadavky i od našich dalších klientů.

JIRA02x

Samostatný plugin do JIRA, který MoroSystems vyvinul a uvedl ho na trh pod názvem JIRA2JIRA Connector, umí propojit instalace JIRA mezi sebou, respektive jejich vybrané části. Celá synchronizace probíhá obousměrně a zcela automaticky, přičemž podléhá přiděleným uživatelským rolím a právům z důvodu zachování bezpečnosti dat.

Pokud dovolíte někomu připojit se do systému firmy, chcete mít jistotu, že vám neuniknou citlivá data. Při vývoji aplikace pro nás nebylo hlavním cílem jen samotné propojení JIRA instancí, ale zejména zachování naprosté bezpečnosti dat,“ uvádí produktová manažerka firmy Daniela Hauserová. „Využili jsme maximálně přirozené konfigurovatelnosti systému a postavili plugin s využitím všech bezpečnostních funkcí a pravidel JIRA.

JIRA03x

Administrátoři si mohou v pluginu nakonfigurovat opravdu každý detail spojení i podmínky za jakých k synchronizaci dojde. Základní nastavení probíhá pomocí JQL dotazů, které specifikují hlavní kritéria. Detailněji se pak konfigurují podmínky pro synchronizaci hodnot jednotlivých polí. Plugin umí pracovat i s tzv. custom fieldy a multi-select fieldy, přičemž dovolí i jejich detailní nastavení pro jednotlivé možnosti. Synchronizovat lze i stavy úloh na základě workflow. Plugin k tomu využívá transitions ID, tudíž lze proti sobě postavit dvě zcela odlišná workflow. Propojit lze i více systémů najednou.

Více informací o našem produktu najdete na oficiální Atlassian marketplace stránce aplikace.

Tento článek vyšel v SystemsOnline.cz v srpnu 2016.

jira2jira connector synchronizace

Komentáře

Podobné články

Nechte nám na sebe kontakt a naši odborníci se vám ozvou. Neradi píšete? Kontaktujte experta na telefonním čísle +420 602 507 062

Důvěřují nám tyto firmy

dieboldnixdorf
aevi
ebay
avast1
ceska_sporitelna
unicredit
t-mobile
o2
volkswagenfs
lundegaard
oxyonline1
lunchtime
aura
tomhorn
koger
bsc
astonitm