Do ukončení podpory Atassian Serveru zbývá 100 dní 10 hodin 20 minut 13 sekund Chci konzultaci

E.ON: Kapacitní plánování a systém prioritizace úkolů

Pomocí nástroje Jira jsme optimalizovali systémy řízení IT projektů, sjednotili delivery procesy a zlepšili komunikaci mezi obchodním a IT oddělením. Nové nástroje umožnily efektivní alokaci kapacit a snadnou prioritizaci úkolů, což přineslo přehlednost a snížilo tlak na IT oddělení.

Ve spolupráci s energetickou skupinou E.ON jsme optimalizovali systémy pro řízení IT projektů. Cílem bylo sjednotit delivery procesy napříč organizacemi a zvýšit transparentnost projektů a kapacit. Díky vylepšení procesů a nástrojů je nyní plánování a prioritizace úkolů jednotná a přehledná. Zlepšila se také komunikace mezi obchodním a IT oddělením.

Neustále pod tlakem požadavků

IT oddělení čelilo nadměrnému množství nekoordinovaných požadavků s nedostatečně definovanými prioritami. Tento nepřetržitý tok úkolů z různých směrů způsoboval, že oddělení bylo permanentně pod tlakem a nemohlo efektivně alokovat své kapacity.

Hlavním úkolem proto bylo vytvořit systém, který umožní efektivní alokaci kapacit a snadnou prioritizaci úkolů. Ten měl za cíl nahradit nepřehledné a neefektivní plánování v Excelu. Nedokázalo totiž poskytnou potřebnou flexibilitu, interaktivitu ani sledování historii změn.

Úprava nástrojů na míru

Ideální volbou byl v tomto případě Atlassian nástroj Jira Software, který jsme doplnili o moduly Structure a StructureGantt pro pokročilé roadmapy a plánování projektů. Vhodnými nástroji jsme zajistili dostatečnou flexibilitu a adaptabilitu pro potřeby E.ON.

Úpravy v Tempo Timesheets zjednodušily a zpřesnily vykazování práce a alokaci zdrojů i přes velmi detailní sledování kapitalizačních položek.

„Vzhledem k narůstající poptávce požadavků na rozvoj a podpory, složitosti a heterogenitě našich E2E delivery procesů jsme v E.ON hledali řešení, které by nám pomohlo zorchestrovat a zefektivnit naše postupy, stanovit priority, zlepšit přehled nad běžícími projekty a ztransparentnit plánované a skutečné náklady. Spolupráce s MoroSystems Orchestra nám poskytla potřebné procesní a technologické řešení přizpůsobené naší situaci. Výsledkem je efektivnější systém práce, který přispěl ke zlepšení vztahů mezi byznysem a IT týmy.” Tomáš Miřejovský, Head of Customer Solutions Delivery, E.ON

O partnerovi

Energetická skupina E.ON je vedoucí společností na trhu energetiky, která se zaměřuje na poskytování udržitelných a inovativních řešení v oblasti dodávek elektrické energie a plynu. Prioritami E.ON jsou inovace, udržitelnost a spolehlivost služeb. Firma klade velký důraz na rozvoj obnovitelných zdrojů energie, aby tak přispěla ke snížení uhlíkové stopy a podpořila globální snahy o ochranu životního prostředí. Mezi její projekty patří výstavba a provoz větrných a solárních parků, vývoj inteligentních sítí a využívání pokročilých technologií pro efektivnější distribuci a spotřebu energie.

Nechte nám na sebe kontakt a naši odborníci se vám ozvou. Neradi píšete? Kontaktujte experta na telefonním čísle +420 725 761 338

Důvěřují nám tyto firmy

close

Přicházíme s

MoroSystems Orchestra!