Do ukončení podpory Atassian Serveru zbývá 100 dní 10 hodin 20 minut 13 sekund Chci konzultaci

Migrace Atlassian nástrojů se serveru na Atlassian cloud se stovkami customizací

Společnosti SAZKA jsme pomohli přenést komplexní serverovou instanci s několika stovkami customizací na Atlassian Cloud. 

KLIENT

Po úspěšné spolupráci na implementaci Atlassian nástrojů pro IT (a non-IT) týmy se na nás SAZKA a.s., největší česká společnost provozující číselné hry a sázky, obrátila znovu. Tentokrát bylo cílem projektu přenést serverové Atlassian systémy na cloudovou platformu.

MIGRACE

Migrace Atlassian nástrojů pro společnost SAZKA byla zatím tou nejkomplexnější, na jaké jsme kdy pracovali.

V týmu za MoroSystems spolupracovalo na přenosu serverové instance do cloudu hned 6 lidí – přímo na migraci se podíleli 4 odborníci (solution architekti, konzultanti, vývojář), další 2 solution architekti se paralelně věnovali úpravě firemních procesů. Celkově projekt trval přibližně 200 mandays (MDs).

Už jen proto máme radost, že se nám u takhle velké migrace povedlo dodržet pevně stanovený deadline a zapracovat větší změny u některých procesů (zejména v rámci service desku a HR procesů).

MIGRAČNÍ PROCES

Migrace probíhala podle standardního migračního procesu MoroSystems.

Nejprve proběhla analýza (ACM), v průběhu které jsme zmapovali dopady migrace na instanci, zaznamenali potenciální problémy a navrhli jejich řešení. Díky tomu, že jsme Atlassian nástroje v SAZKA sami implementovali, proběhla fáze analýzy efektivně.

Po dokončení analýzy přišel na řadu návrh ideálního postupu pro úspěšnou migraci. Klíčové přitom bylo v navrhovaném postupu skloubit samotný přenos dat s implementací jak nově požadovaných, tak i stávajících funkcionalit.

Následovala testovací migrace současně s přepisem customizací a automatizací do Automation a MS Azure funkcí (vývoj v Java pro cloudové prostředí MS Azure functions), ostrá migrace a podpora po přechodu na cloud.

VÝZVY A ZAJÍMAVOSTI

Největší výzvou bylo přenesení několika stovek customizací napsaných ve ScriptRunneru. Tyto automatizace jsme kompletně přepracovali do prostředí cloudu, a to za pomoci funkcionalit Jira Automation a MS Azure Functions, jež nám umožnily implementovat komplexní funkce v Java.

Nechte nám na sebe kontakt a naši odborníci se vám ozvou. Neradi píšete? Kontaktujte experta na telefonním čísle +420 725 761 338

Důvěřují nám tyto firmy

close

Přicházíme s

MoroSystems Orchestra!