Do ukončení podpory Atassian Serveru zbývá 100 dní 10 hodin 20 minut 13 sekund Chci konzultaci

Migrace středně velké instance Jira Software ze serveru do cloudu

Solargis se na nás obrátil s migrací středně velké instance Jira Software ze serveru do cloudu.

KLIENT

Firma Solargis dodává meteorologické údaje a softwarové a konzultační služby, které solárním elektrárnám po celém světě pomáhají identifikovat rizika spojená s počasím a optimalizovat jejich výkon.

PROBLÉM KLIENTA

Klient se na nás obrátil s migrací středně velké instance Jira Software ze serveru do cloudu – ve firmě provedli zkušební migraci prostřednictvím standardního migračního nástroje, která nedopadla podle jejich očekávání. Kromě přenosu na podporovanou platformu klient zároveň potřeboval pročistit nepotřebná data, zajistit GSuite pro správu uživatelů a migraci aplikací Tempo, Email This Issue a Smart Checklist.

ŘEŠENÍ

Na projektu se podílel technický tým o 3 lidech – ze strany klienta administrátor, který spravoval Jira server, a zástupce projektové kanceláře; z naší strany Atlassian Solution Architect. Klient provedl část přípravných prací (upgrade Jira na aktuální verzi, pročištění o nepotřebná data) a kompletní ověření přenesené instance sám, díky čemuž se práce na projektu značně zrychlila.

Před samotnou migrací jsme provedli analýzu prostředí, tedy revizi celkového stavu Jira, vyhodnocení náročnosti migrace a provedení prvotní evaluační migrace. Během evaluační migrace jsme odhalili na první pohled neviditelnou nekonzistenci dat, kterou jsme následně vyřešili s podporou Atlassianu. Potom nám už nic nebránilo naplánovat a provést testovací migraci.

Testovací migrace nám pomohla ověřit správnost navrhovaného postupu a potvrdit, že už produkční migraci nestojí nic v cestě. Po jejím úspěšném vyhodnocení jsme tak připravili plán produkční migrace, jež proběhla pomocí XML zálohy během jednoho večera. Následující den jsme migraci vyhodnotili a schválili.

CO NA TO KLIENT

„Na spolupráci s firmou MoroSystems sa mi páčilo, že sa vedia prispôsobiť tempom práce potrebám zákazníka, tak aby bol dohodnutý budget čerpaný čo najefektívnejšie. Konzultant firmy Morosystems zrealizoval dôslednú analýzu migrovaného prostredia, charakteru dát a pridružených toolov a na jej základe bol zvolený najefektívnejší spôsob migrácie. Oceňujem tiež dôsledné zdokumentovanie celej migrácie.“ – Aleš Bubán, Project Manager

Nechte nám na sebe kontakt a naši odborníci se vám ozvou. Neradi píšete? Kontaktujte experta na telefonním čísle +420 725 761 338

Důvěřují nám tyto firmy

close

Přicházíme s

MoroSystems Orchestra!